Note: Updates to semi-finals below in red

Click here for: Group 1 | Group 2 | Group 3 | Group 4 | Knock-out | Final

Group 1

RoundDateKick-offVenue
Round 1Sun 21/212.30 pmM1Lower Hutt City B3v0Petone B
Sun 21/212.30 pmMaidBrooklyn Northern United B0v0Western Suburbs C
Stokes ValleyBye
Round 2Sun 28/212.30 pmMaidLower Hutt City B3v1Brooklyn Northern United B
Sun 28/212.30 pmM1Stokes Valley4v2Petone B
Western Suburbs CBye
Round 3Sun 7/32.30 pmM4Lower Hutt City B4v0Western Suburbs C
Sun 7/34.30 pmM4Stokes Valley3v1Brooklyn Northern United B
Petone BBye
Round 4Sun 14/312.30 pmMaidLower Hutt City B4v3Stokes Valley
Sun 14/312.30 pmM1Petone B7v0Western Suburbs C
Brooklyn Northern United BBye
Round 5Sun 21/312.30 pmMaidStokes Valley6v2Western Suburbs C
Sun 21/312.30 pmM1Petone B6v1Brooklyn Northern United B
Lower Hutt City BBye

Group 1 Standings

PWDLFAPtsGD
Lower Hutt City B44001441210
Stokes Valley430116997
Petone B420215867
Brooklyn Northern United B40133101-7
Western Suburbs C40132171-15

Group 2

RoundDateKick-offVenue
Round 1Sat 27/22.30 pmM2Victoria University4v1Naenae
Sun 28/212.30 pmM2Waterside Karori B2v3Tawa B
Round 2Sun 7/32.30 pmM1Victoria University2v1Tawa B
Sun 7/312.30 pmM4Waterside Karori B2v2Naenae
Round 3Sat 13/32.30 pmM2Victoria University0v3Waterside Karori B
Sun 14/312.30 pmM2Tawa B0v2Naenae

Group 2 Standings

PWDLFAPtsGD
Victoria University32016561
Waterside Karori B31117542
Naenae3111564-1
Tawa B3102463-2

Group 3

RoundDateKick-offVenue
Round 1Sun 21/22.30 pmM2Stop Out B2v1Marist A
Sun 21/22.30 pmM1Petone C4v2Scots College
Upper Hutt City BBye
Round 2Sun 28/22.30 pmM4Stop Out B5v0Petone C
Sun 28/22.30 pmMaidUpper Hutt City B0v4Marist A
Scots CollegeBye
Round 3Sun 7/312.30 pmM2Stop Out B2v0Scots College
Sun 7/312.30 pmMaidUpper Hutt City B2v2Petone C
Marist ABye
Round 4Sun 14/32.30 pmMaidStop Out B4v4Upper Hutt City B
Sun 14/34.30 pmM4Marist A3v0Scots College
Petone CBye
Round 5Sun 21/32.30 pmMaidUpper Hutt City B3v2Scots College
Sun 21/34.30 pmM4Marist A1v6Petone C
Stop Out BBye

Group 3 Standings

PWDLFAPtsGD
Stop Out B4310135108
Petone C4211121072
Marist A42029861
Upper Hutt City B31216105-4
Scots College3003290-7

Group 4

RoundDateKick-offVenue
Round 1Sun 21/212.30 pmM4Brooklyn Northern United A3v2Island Bay Seagulls
Sun 21/22.30 pmMaidStop Out C3v2Marist B
Sun 21/2KCUBye
Round 2Sun 28/22.30 pmM2Brooklyn Northern United A5v2KCU
Sun 28/212.30 pmM4Island Bay Seagulls5v1Marist B
Sun 28/2Stop Out CBye
Round 3Sun 7/34.30 pmM2Brooklyn Northern United A7v1Stop Out C
Sun 7/32.30 pmM2KCU6v1Island Bay Seagulls
Sun 7/3Marist BBye
Round 4Sun 14/34.30 pmM2Brooklyn Northern United A3v0Marist B
Sun 14/32.30 pmM2KCU6v0Stop Out C
Sun 14/3Island Bay SeagullsBye
Round 5Sun 21/312.30 pmM2KCU2v3Marist B
Sun 21/32.30 pmM2Island Bay Seagulls0v0Stop Out C
Sun 21/3Brooklyn Northern United ABye

Group 4 Standings

PWDLFAPtsGD
Brooklyn Northern United A44001851213
KCU420216967
Island Bay Seagulls41128104-2
Stop Out C41124154-11
Marist B410311133-2

Knock-out Stage

RoundDateKick-offVenue
QF 1Sun 21/3Victoria University1v4Waterside Karori B
FriendlySun 21/3Naenae1v3Tawa B
SF 1Sun 28/312.30 pmM1Waterside Karori BvBrooklyn Northern United A
SF 2Sat 27/32.00 pmM1Lower Hutt City BvStop Out B

HPT Division 2 Final

RoundDateKick-offVenue
Div 2 FINALMon 05/0412.30 pmM1v

Ground Assignments

KeyLocation
MaidMaidstone Upper Hutt
M1Petone Memorial #1
M2Petone Memorial #2
M4Petone Memorial #4
FraserFraser Park Turf