Click here for: Group 1 | Group 2 | Group 3 | Knock-out | Final

Group 1

RoundDateKick-offVenue
Round 1Sun 21/24.30 pmM1Petone A1v2Tawa A
Wed 24/27:00pmOleWestern Suburbs A3v3Wainuiomata
Round 2Sun 28/24.30 pmM1Western Suburbs A1v5Tawa A
Sun 28/22.30 pmM1Petone A2v3Wainuiomata
Round 3Sun 7/312.30 pmM1Western Suburbs A1v2Petone A
Sun 7/34.30 pmM1Wainuiomata1v2Tawa A

Group 2

RoundDateKick-off
Venue
Round 1Sat 20/22.30 pmM1North Wellington2v3Western Suburbs B
Sat 20/22.30 pmM4Waterside Karori A1v0Upper Hutt City A
Round 2Sat 27/22.30 pmM1North Wellington2v1Upper Hutt City A
Sat 27/22.30 pmM4Waterside Karori A3v3Western Suburbs B
Round 3Sat 6/32.30 pmM4North Wellington3v2Waterside Karori A
Sun 7/32.30 pmMaidUpper Hutt City A4v1Western Suburbs B

Group 3

RoundDateKick-offVenue
Round 1Wed 24/27.00 pmFraserLower Hutt City A0v1Seatoun
Sat 20/22.30 pmM2Wairarapa2v1Stop Out A
Round 2Wed 3/37.00 pmFraserLower Hutt City A3v0Wairarapa
Sat 27/212.30 pmM1Stop Out A3v0Seatoun
Round 3Sat 6/32.30 pmM1Lower Hutt City A4v3Stop Out A
Sat 6/32.30 pmM2Wairarapa6v1Seatoun

Knock-out Round

RoundDateHomeAway
QF 1Sat 13/32:30pmM1Tawa A1(4)v1(2)Stop Out A
QF 2Sun 14/34:30pmM1North Wellington4v0Western Suburbs B
QF 3Sat 13/32:30pmM4Wairarapa2v0Wainuiomata
QF 4Sat 13/34:30pmM1Waterside Karori A0v3Lower Hutt A
Plate 1Sun 14/32:30pmM1Petone A6v1Seatoun
Plate 2Sun 14/32:30pmM4Upper Hutt City A2v0Western Suburbs A
*SF 1Sat 20/32:30pmM1Tawa A2v0Waterside Karori A
Wairarapa default
*SF 2Wed 24/37:00pmFraserNorth Wellington3v1Lower Hutt City A
5th-8th PlaceSun 21/34:30pmM1Western Suburbs B5v0Wainuiomata
5th-8th PlaceSun 21/32:30pmM4Stop Out AvWaterside Karori A
9th-12th PlaceSun 21/32:30pmM1Petone A3v1Upper Hutt City A
9th-12th PlaceSun 21/312:30pmM4Seatoun4v3Western Suburbs A

Powerex Hilton Petone Cup Div1 Final

RoundDateTimeVenue
FinalMon 5 April3:00pmM1TawavNorth Wellington

Ground Assignments

KeyLocation
MaidMaidstone Upper Hutt
M1Petone Memorial #1
M2Petone Memorial #2
M4Petone Memorial #4
FraserFraser Park Turf